Kdo jsme?

Ája a Míša. Jako fotoreportérky předních českých deníků jsme měly možnost fotografovat spousty zajímavých akcí z oblasti sportu, politiky, kultury, domácích i zahraničních reportáží, stěžejních událostí nejen republikového významu. V současné době se věnujeme také ateliérovému a reportážnímu fotografování na zakázku.

Spojily jsme své síly, znalosti a um. Jedna druhou podporujeme a společně také děláme některé akce. Například na velké svatbě se vyplatí mít dva foťáky. Nebo při focení více dětí je potřeba každá, což potvrdí nejedna maminka.

Míša Říhová

Fotografování na profesionální úrovni se věnuji již 20 let.

Po absolvování Střední umělecké školy fotografické v Jihlavě jsem nastoupila jako fotolaborantka do MF Dnes, poté už jako fotoreportérka do Večerníku Praha a následně jsem 11 let fotografovala pro deník Právo a jeho portál Novinky.cz.

Při mé práci jsem se měla možnost setkat s mnoha českými i světovými osobnosti (např. Barack Obama, Madonna, John Malkovich, Vladimir Putin, Antonio Banderas, Sharon Stone…). Mezi mé úspěchy mohu uvést ocenění z prestižní novinářské soutěže Czech Press Photo, účast na sportovní výstavě pořádané Českým olympijským výborem na Staroměstské radnici, výstavu fotek ve Státní opeře Praha nebo například výstavu v mongolském Ulánbátaru.

Ája Kamasová-Burešová

Více než 20 let fotím a pořád mě to baví! Nejvíce sport, který v mém životě hraje velkou roli. Po škole jsem nejdříve pracovala v ČTK jako fotolaborantka, později již jako fotoreportérka v novinách. Ke svému reportážnímu spektru jsem přidala ještě technické či umělecké foto a grafiku.

Sport na světové úrovni jsem měla možnost fotit např. na ME ve fotbale v Německu, MS v hokeji v Rize či Moskvě nebo na SP v lyžování v Itálii. Mé fotografie z těchto událostí jsem měla možnost prezentovat na výstavě pořádané Českým olympijským výborem na Staroměstské radnici.